На що слід звертати увагу. Якість пошиття, технології (покриття чи замша), експлуатаційні особливості різних дублянок (тип щкіри та її оброблення). Декілька порад стосовно догляду

Як визначити якість дублянки

Вибираючи дублянку, нас постійно мучать запитання стосовно якості, співвідношення ціна-якість. Тому у цій статті розглянуто у першу чергу питання стосовно якості дублянок, матеріалів з яких вона пошита, а також виду та способу оброблення поверхні шкіри.

Як правило, найчастіше дублянки шиють з шкіри баранів або овець (овчини), але іноді і з кози і навіть з норки. У наш час за рахунок нових технологій є все можливим. Як кажуть, за ваші гроші будь-який каприз, з чого захочете з того і зшиють Вам дублянку. Але, якщо порівнювати такі дублянки за критерієм яка з них найтепліша та і за іншими природними властивостями, то овчина буде на першому місці. Між іншим, якість овчини дуже залежить від країни її походження. Ось, наприклад, шкіра овець з Австралії майже непридатна для пошиття дублянок. Найкращі овечими шкурами вважаються іспанські, англійські, французькі, також дуже гарні турецькі та румунські шкурки овець. Шкіри вівці діляться на види, які залежать від характеристики ворсу. Є два види: меріно й ентерфіно. Меріно - ворс шкіри цього виду дуже густий і тонкий. Ентерфіно - навпаки шерсть шкіри товста, але менш густа. Тому дублянки зі шкір ентерфіно не такі теплі, як дублянки зі шкір меріно. Ще є такий вид шкір овець тосканської породи, як таскана. Тоскана - шерсть шкіри даного виду дуже густа і дуже довга. За рахунок цього теплові властивості дублянок з Тоскани є теж високими.

Буває, що на дублянці ворс хутра лежить у різні боки, нічого поганого в цьому немає, навпаки це показник натуральності. Просто у вівці буває дуже сильно виражений хребет і саме на цьому місці і змінюється напрямок ворсу. Шкіри для дублянок обробляють захисним покриттям або просто відшліфовують поверхню шкіри і залишають без якого-небудь покриття. У цьому разі шкіра оброблена таким способом називається хутряним велюром або ще іншими словами – замша.

На дотик шкіра дублянки, що оброблена як хутряний велюр (замша), повинна бути дуже гладкою та приємною. Якщо цих властивостей на дотик не відчувається, то така дублянка під час носіння буде вбирати в себе мілко дисперсну пилюку. А також буде засмучувати вас незграбним виглядом через засалені кишені та манжети рукавів. Але, яка б не була якість оброблення покриття шкіри дублянки замша (за способом хутряний велюр), від швидкого забруднення нікуди не дінешся, такі дублянки мають властивість «зношуватися», в першу чергу за зовнішнім виглядом. Для протидії цьому, необхідно застосовувати засоби догляду для замші. Але зате є величезний плюс - така дублянка практично не дряпається.

Захисні покриття дублянок

Захисні покриття роблять за допомогою напилювання спеціальних речовин. До складу покриття входять натуральні смоли змішані з спеціальними добавками. Такі покриття дають можливість дублянці «дихати», тобто у шкірі дублянки залишається здатність певної циркуляції повітря.

Перераховувати всі захисні покриття не будемо, згадаємо найбільш поширені та відомі, наприклад, такі як:

Pull-up - на вид, здається, що шкіра натягнута. Завдяки такому покриттю дублянка має вигляд глянсової.

Nappalan - цей вид захисту робить чудеса. Поверхня дублянки практично не відрізняється від шкіри.

Krek - лускоподібне покриття. Дуже незвично та красиво.

Спеціалісти радять краще купувати дублянки з захисним покриттям, воно хоча і дряпається, але все ж таки майже «не засалюється» в місцях частого користування. До того ж на дублянках з покриттям легше видаляється бруд. Для цього достатньо просто видалити бруд з поверхні вологою ганчіркою.

Якщо Ви будете постійно носити сумку на плечі, коли Ви будете в дублянці, то не дивуйтеся коли на плечі з'явиться некрасива смуга потертості. це питання не до виробника, а до того хто носить дублянку. Так що в замшевій дублянці сумки слід носити в руках. Щоб дублянка прослужила Вам як найдовше і при цьому завжди мала гарний вигляд, потрібно декілька разів на місяць обробляти її поверхню водовідштовхувальним спреєм. Ця процедура не дасть вбратися волозі у замшеву шкіряну тканина.

Якщо у вас дублянка дуже довга, то намагайтеся, щоб на її поверхню не потрапляли агресивні реагенти або які-небудь соляні розчини, наприклад, такі якими обробляють дороги під час ожеледиці. У разі потрапляння такої суміші на поверхню шкіри-замші вашої дублянки є можливість завдання її поправної шкоди через руйнування барвника у місці потрапляння розчину.

Якщо в перші дні носіння дублянки на вашому світлому одязі залишилися темні сліди від дублянки, не слід лякатися. Таке може трапитися не від неякісного фарбування, а від певних тонкощів технології пошиття дублянки. Для того, щоб вийшов акуратний і якісний шов при зшиванні шкір, у деяких місцях хутро попросту вибривають. Вибриті волоски перетворюються в пил, що і залишається у шві. Але це буде засмучувати Вас зовсім недовго. Тому якихось там пару тижнів просто не слід віддати перевагу темному одягу перед світлим.

Підсумовуючи вище, слід відзначити те, що за дублянкою слід доглядати та ставитися до неї дуже дбайливо. Тільки у цьому разі вона прослужить Вам довго і буде не тільки зігрівати Вас у мороз, а і забезпечувати Вам презентабельний імідж.


  • Дата створення : 2016-04-23
  • Переглядів : 23078
Теги : mink-shop